تبلیغات
اموزش کامپیوتر و اخبار تکنولوژی اموزش کامپیوتر|ترفند کامپیوتربررسی لپ تاپ|بررسی تخصصی لپ تاپ|بررسی موبایل|بررسی تخصصی موبایل|بررسی تبلت|بررسی تخصصی گوشی|بررسی تخصصی اسمارت فون ها|اموزش نرم افزار|اخبار کامپیوتر|اخبار فناوری|دانلود کتاب|اموزش برنامه نویسی|اموزش افیس|اموزش فتوشاپ|قیمت لپ تاپ|تکنولوژی

Great! The file uploaded properly. Now click the 'Verify my file' button to complete the process.

Logo RSS
هدف من از نوشتن این مطالب این است که بتوانم,اندک اطلاعات خود را در اختیار شما دوستان خودم بگذارم.امیدوارم شما هم با نظراتتان انگیزه من را در نوشتن بیشتر کنید.
alit655@yahoo.com

اموزش کامپیوتر و اخبار تکنولوژی

 

نرم افزار و سرگرمی

ویندوزفون 8 تنها سیستم عامل نوكیا برای گوشی های هوشمند است و كمپانی فنلاندی نوكیا در نظر دارد تا حد امكان ویژگی هایی را به سری Lumia اضافه كند. از آنجایی كه مایكروسافت امكان شخصی كردن منو را فراهم نمی كند بالابردن ارزش به معنی فراهم نمودن سرویس ها و نرم افزارهای اختصاصی است. در نوکیا Lumia 925 به روزرسانی جدید Amber به صورت از پیش نصب شده وجود دارد اما بطور شگفت آوری تجربه کاربر را تغییر نمی دهد و ویژگی هایی مانند صفحه نمایش Glance ، پشتیبانی رادیو FM و یک لنز جدید دوربین را به آن اضافه می کند اما سایر ویژگی های آن تفاوت زیادی با مدل های قبلی WP8 ندارد.

صفحه Glance نوکیا یکی از جالب ترین ویژگی هایی است که به روزرسانی Amber به همراه دارد و می توان گفت که مروری بر صفحه قفل MeeGo است که در آن بطور مداوم یک ساعت و نمادهایی برای رویدادهای ناموفق را روی صفحه مشکی آماده به کار مشاهده می کنید. صفحه Glance درست مانند نوکیا N9 به شما امکان می دهد با دوبار ضربه زدن گوشی را فعال کنید. این ویژگی در صفحه نمایش AMOLED تنظیم شده است تا به کارایی بسیار خوبی برسد زیرا فقط پیکسل های موردنیاز برای نشان دادن ساعت و هشدارها روشن هستند. چندین گزینه برای ویژگی صفحه Glance وجود دارد که می تواند به صورت زمانبندی شده(بعد از یک دوره زمانی از پیش تنظیم شده می تواند صفحه نمایش را بطور کامل خاموش کند تا در باطری صرفه جویی نماید) و همیشه روشن (در صورت تمایل می توانید همیشه آن را مشاهده کنید) باشد. Lumia 925 دارای گزینه چهارم با عنوان Peek نیست. این گزینه به شما امکان می دهد تا مانند Quick Glance سامسونگ برای نشان دادن ساعت و هشدارها دست خود را روی صفحه گوشی تکان بدهید..........................

برای خواندن ادامه این نقد و بررسی لطفا بر روی ادامه مطلب در زیر کلیک نمایید.

 باید دکمه بازکردن قفل را فشار دهید تا صفحه قفل ظاهر شود. این صفحه، زمان فعلی و تاریخ را علاوه بر رویدادهای تقویم، ایمیل ها و تماس های ناموفق نشان می دهد.

 


میزان انعطاف پذیری و کارایی صفحه قفل درحد مطلوب است. سرویس Live Apps به نرم افزارها امکان می دهد هشدارها و تصاویر را نشان بدهند. شما می توانید یک نرم افزار را تعیین کنید تا هشدارهای بزرگ را نشان بدهد(جزئیات بیشتر) و حداکثر پنج نرم افزار دیگر نیز می توان انتخاب کرد که اینها اطلاعات کمتری را نشان می دهند. پیش زمینه صفحه قفل را نیز می توان از طریق نرم افزارها کنترل کرد. با نرم افزار پخش موسیقی می توان تصویر صفحه قفل را به جلد آلبوم تراک درحال پخش تغییر داد یا این امکان را فراهم کرد که یکی از نرم افزارهای نصب شده، تصویر را انتخاب کنند(برای مثال، تصاویر زیبای زمینه Bing یا عکس هایی از حساب فیسبوک شما). منوی Modern یک ماتریس عمودی از موزائیک های زنده است و به دلخواه می توان آنها را مرتب کرد. با ضربه زدن و نگه داشتن انگشت روی یک نرم افزار و انتخاب pin برای اجرای گزینه می توان هر آیتم را در ماتریس قرار داد.

 

ویندورفون 8 موزائیک های زنده با قابلیت تنظیم اندازه را معرفی می کند. با ضربه زدن و نگه داشتن انگشت روی یک مورائیک ، گزینه تنظیم اندازه همراه با unpin ظاهر می شود. شما می توانید بین اندازه یک چهارم ، نرمال و دو برابر ، یکی را انتخاب کنید. براساس اندازه انتخابی شما اطلاعات مختلفی در موزائیک نشان داده می شود. اگر کوچک ترین موزائیک را انتخاب کنید فقط یک آیکن ثابت نشان داده می شود در حالی که دو اندازه بزگتر ، اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند.

 


هر یک از موزائیک های زنده ، اطلاعات مربوطه مانند تاریخ فعلی را همراه با رویدادهای تقویم ، تماس های ناموفق، ایمیل های خوانده نشده و ... را نشان می دهد. برای مثال ، مورائیک های Marketplace تعداد به روزرسانی موجود را نشان می دهد درحالی که موزائیک Pictures درواقع یک نمایش اسلاید از عکس های شماست. داشتن تمامی این اطلاعات با هم ، بسیار خوب است. شما می توانید آنها را نوعی از Widgets صفحه اصلی در نظر بگیرید. WP8 از امکان اجرای همزمان چند برنامه نیز برخوردار است و در اکثر موارد این ویژگی به روش iOS انجام می شود. نرم افزارهایی که در پیش زمینه نیستند بصورت معلق می باشند اگرچه OS روش هایی برای آن دارد. اما درست مانند iOS درصورت نیاز ، یک نرم افزار می تواند در زمینه اجرا شود.

 


برای سوئیچ بین نرم افزارها باید کلید Back را فشار داده و نگه دارید. نمونه های کوچک از تصاویر نرم افزارها ظاهر می شود و براساس زمان از چپ به راست مرتب می شوند. با کشیدن انگشت بطور افقی در لیست می توانید یک نرم افزار را انتخاب کنید و با ضربه زدن روی آن می توانید به نرم افزار در حال اجرا یا معلق برگردید. برای خروج از یک نرم افزار باید آن را به جلو بیاورید و از کلید Back برای بستن آن استفاده کنید. با باز کردن منوی تنظیمات دو سری گزینه نشان داده می شود ، درست مانند صفحه آغازین می توانید با کشیدن انگشت روی صفحه بین سیستم و نرم افزارها سوئیچ کنید. سیستم تمامی تنظیمات را پوشش می دهد که شامل صداها، رنگ، تم ، Wi-Fi، بلوتوث، حساب ها و ... است. تنظیمات نرم افزار به شما امکان می دهد تا تمامی نرم افزارهای موجود در گوشی را تنظیم کنید.


ویندوزفون 8 می توانست سوئیچ های سریع فراهم کند تا نیاز نباشد برای فعال کردن Wi-Fi ، بلوتوث ،GPS و مواردی مانند آن به منوی تنظیمات بروید. ویژگی دیگری که به نظر می رسد در این گوشی وجود ندارد محلی است که در آن می توانید تمامی هشدارها از نرم افزارهای مختلف را مشاهده کنید. موزائیک های زنده، هشدارهایی از هر نرم افزار را تا حدودی نشان می دهند اما در واقع برای مواردی مانند موضوع ایمیل و... فضای کافی ندارند در حالی که بخش هشدارها در آندروید و ios اینطور نیست. مایکروسافت تایید کرد که درحال کارکردن روی این ویژگی است و اینکه آن را در به روز رسانی بعدی به WP8 مشاهده می کنیم.

نوکیا Lumia 925 بعنوان یک گوشی ویندوزفون8 از فرمان های صوتی نیز پشتیبانی می کند. شما می توانید متن را دیکته کنید یا اینکه گوشی آن را با صدای بلند بخواند، همچنین می توانید جستجوی خود را با فرمان صوتی اجرا کنید و... . اگرچه دستیار ویندوز در زمینه سرعت تشخیص و دقت خیلی از رقابت عقب است. نرم افزار Data Sense نیز در این گوشی وجود دارد که میزان داده مصرفی شما را نشان می دهد. داده سلولی و ترافیک Wi-Fi برای آن محاسبه می شود. انواع مختلف از حدود داده وجود دارد که شامل یک بار، بطور ماهیانه و نامحدود است. دو مورد نخست میزان قابل تنظیم حدود پهنای باند را می پذیرد در حالی كه آخرین مورد در صورت داشتن یك برنامه داده نامحدود، قابل استفاده است و با اینحال كاركرد شما را دنبال می كند.

 


Data Sense علاوه بر این در صورت نزدیك شدن به حد داده ای كه از قبل مشخص كرده اید، می تواند مصرف داده زمینه برای تمامی نرم افزارها را محدود كند. اگرچه استفاده از این ویژگی مانع از آن می شود كه بعضی نرم افزارها بدرستی كار كنند.


یکی از ویژگی های جدید نوكیا Lumia 925 "حیطه کودکان" نام دارد. شما می توانید نرم افزارها و انواع محتوا را انتخاب کنید و برای آنها رمز تعیین نمایید و بدین ترتیب با خیال راحت می توانید گوشی خود را در اختیار فرزندتان قرار دهید بدون اینکه نگران برهم خوردن تنظیمات یا دسترسی کودک به محتوای نامناسب باشید. ویژگی "حیطه کودکان" پس از فعال شدن با کشیدن انگشت بطرف چپ روی صفحه قفل قابل دسترسی است. بدون رمز امکان برگشت به صفحه اصلی یا صفحه استاندارد قفل وجود ندارد.

 

 

 


نوكیا Lumia 925 از تراشه Qualcomm MSM8960 استفاده می كند(پردازنده 1GB RAM ، 1.5GHZ و Adreno 225). این امكانات برای گوشی های ویندوزفون8 در این رده بسیار مناسب است. مرور در پلت فرم ویندوزفون8 سرعت مطلوبی دارد و انیمیشن ها بخوبی اجرا می شوند اگرچه بارگذاری نرم افزارهای سنگین تر كمی از گوشی های رده بالا طولانی تر است.موسیقی و رادیو

نوكیا سرویس موسیقی خود با عنوان Mix Radio را در نرم افزار پیش فرض موسیقی + ویدئو قرار داده است كه پخش موسیقی را بصورت رایگان ارائه می دهد و دارای یك فهرست گسترده از تراك ها است. این برنامه درحالی كه بر مبنای پخش درحال دانلود است شما می توانید تراك ها را بصورت Offline موجود نمایید (اگرچه به صورت موقت روی گوشی باقی می مانند).


Mix Radio با سرویس هایی مانند Pandora نیز رقابت می كند و شما می توانید لیستی از خوانندگان موردنظر را به آن بدهید تا بطور اتوماتیك یك لیست بدلخواه شما ایجاد نماید. برخلاف سرویس های رقیب می توانید در آهنگ های یك خواننده خاص مرور كنید و حتی بعضی از آهنگ ها را خریداری نمایید. نمودارهای بسیاری وجود دارد (مانند پرفروش ترین ها ، بهترین های 2013 و ...). حتی یک تنظیم اکولایزر سفارشی وجود دارد.

نرم افزار نوكیا مزایای دیگری نیز دارد و به چندین گزینه برای پیش تنظیمات اكولایزر مجهز است كه شامل ارتقای هدفون های دالبی می باشد. درصورت تمایل به یك خواننده ، نرم افزار به شما كمك می كند تا آهنگ هایی نزدیك به آن را پیدا كنید.


Media Player پیش فرض ویندوزفون 8 در بخش موسیقی و ویدئو وجود دارد. نرم افزار پخش ویدئو در بخش Video + Music ادغام شده است که دارای لوگوی Xbox است. با اجرای آن ، تاریخچه نشان داده می شود که دسترسی سریع کاربر به دو مورد اخیری را که پخش شده اند فراهم می کند. همچنین می توانید به منوی کامل بروید و نرم افزار پخش موسیقی یا ویدئو را اجرا کنید. Podcast صوتی و تصویری را مشاهده کنید یا به آن گوش دهید یا به MarketPlace بروید. 

بخش موسیقی از آلبوم ها ، آهنگ ها ، فهرست پخش ، انواع و خوانندگان تشكیل شده است. ویدئوها شامل همه ، تلویزیون ، موزیك ویدئو ، فیلم ها و موارد شخصی است و می توان از این گروهها برای تفكیك ویدئوها در زمان همگامسازی با Zune استفاده كرد. سومین بخش ، Podcasts است كه در آن می توان كل Podcasts صوتی و تصویری دانلود شده را ذخیره كرد.


نرم افزار پخش موسیقی ساده است و منوهای مناسبی دارد. اگرچه پیش تنظیمات اکولایزر و امکان مرور در یک آهنگ با کشیدن انگشت روی صفحه وجود ندارد. کاربر باید دکمه های rewind/FF را فشار داده و نگه دارد تا سریع در آهنگ ها جلو و عقب برود. دكمه های Favorite ، تكرار و انتخاب تصادفی اكنون بطور افقی در كنار جلد آلبوم قرار دارند و پشت آن مخفی نشده اند.

این نرم افزار برای پخش موسیقی نسبتاً استاندارد است. تراک ها براساس خواننده ، آلبوم و لیست پخش تفکیک می شوند و علاوه براین می توانید تمامی آهنگ ها را مشاهده کنید. منوی برنامه شباهت زیادی به نرم افزار قدیمی پخش موسیقی دارد اما زیر جلد آلبوم ، سه آهنگ بعدی را که پخش می شوند بصورت لیست نشان می دهد. این ویژگی در صورت استفاده از انتخاب تصادفی ، بسیار سودمند است. روشی برای مرتب کردن مجدد و دستی آهنگ ها وجود ندارد اگرچه می توانید آنها را دوباره بطور تصادفی انتخاب کنید.

پخش ویدئو دارای منوی بسیار ساده ای است. كنترل سریع جلو بردن و به عقب برگرداندن ، نوار پیشروی برحسب زمان و دكمه اندازه ویدئو كه به حالت تمام صفحه سوئیچ می كند ، وجود دارد. نرم افزار پخش ویدئو در ویندوزفون 8 در مقایسه با ویندوزفون 7.5 از فرمت های بیشتری پشتیبانی می کند و اکنون با فایل های Xvid ، Divx و ویدئوهای MP4 تا حداکثر وضوح 1080p کار می کند. با اینحال از زیرنویس پشتیبانی نمی کند. از آنجایی که ویندوزفون 8 مستقل از Zune است به راحتی می توانید ویدئوها را از کامپیوتر خود در حالت USB Mass Storage آپلود نمایید.


از آنجایی كه ویندوزفون 8 دیگر مبتنی بر Zune نیست به راحتی می توانید ویدئوها را از كامپیوتر خود از طریق حالت USB Mass Storage آپلود كنید. آیتم های جداگانه مانند یك آهنگ یا ویدئو را می توان به صفحه اصلی الصاق كرد. نوكیا Lumia 925 دارای یك رادیو FM نیز می باشد كه این ویژگی از مزایای آن در مقایسه با Lumia 920 محسوب می شود.


دوربین

نوكیا Lumia 925 دارای یك دوربین 8.7MP است كه در حالت 4:3 در وضوح 3264x24488 ) 8MP پیكسل) و در حالت 16:9 در وضوح 3552x2000) 7MP پیكسل) عكس می گیرد. نوكیا از مدل N9 تا كنون از این طراحی حسگر مخصوص استفاده می كند كه در زمان سوئیچ از حالت 4:3 به 16:9 فقط یازده درصد وضوح را از دست می دهد در حالی كه در حسگرهای دیگر 25 درصد است. در هر حال مزیت اصلی آن بر حسگرهای رقیب ، تثبیت كننده تصویر اپتیكال می باشد كه كارایی دوربین را در صورت كم بودن نور محیط ارتقا می دهد، میزان نوردهی را طولانی تر می كند و لرزش دست را از ویدئوها حذف می نماید.

لنز دوربین در این گوشی دارای 6 جزء است در حالی كه در مدل قبلی 4 جزء وجود داشت. این مورد در تئوری به معنای تصاویر شفاف تر با جزئیات بیشتر است. منوی دوربین ساده است. نمایاب و تعدادی از كنترل ها در طرف راست وجود دارند. این كنترل ها از بالا به پایین شامل سوئیچ دوربین عكاسی / فیلمبرداری ، سوئیچ دوربین جلو / عقب ،تنظیم حالت فلاش و دكمه لنز می باشند. یك فلش در طرف چپ وجود دارد كه شما را به تصاویر گرفته شده با دوربین می رساند. با كشیدن انگشت روی صفحه نیز می توان این كار را انجام داد.


نرم افزار دوربین در ویندوزفون تنظیمات گسترده ای دارد كه شامل صحنه ها و جلوه ای ویژه ، تعادل رنگ سفید ،كنتراست ، اشباع رنگ ، شفافیت و ISO است. حالت اختصاصی كانون ماكرو وجود دارد اما تشخیص چهره فراهم نشده است. فلاش را می توان برای حالت اتوماتیك، خاموش یا روشن، تنظیم كرد. به موجب تنظیمات جداگانه ای می توان از LED بعنوان نور كمكی AF استفاده كرد.

نوكیا در جدیدترین نرم افزار دوربین حداكثر تنظیم ISO را از 800 به 3200 افزایش داد و پردازش تصویر در شرایط كم بودن نور محیط را تغییر داد. SkyDrive برای آپلود اتوماتیك عكس وجود دارد كه طبق پیش فرض ، غیر فعال است اما برای كار با آن می توانید نرم افزارهای Third – Party را نصب كنید.


Lenses یك ویژگی جالب است كه كارایی دوربین را افزایش می دهد و سایر نرم افزارها در منوی آن تداخل ایجاد نمی كنند. مستقیما از نرم افزار اصلی دوربین می توان به این ویژگی دسترسی پیدا كرد (آنها بصورت لیستی از نرم افزارهای نصب شده نشان داده می شوند و این درصورتی است كه بخواهید یك Lens را روی صفحه Start الصاق نمایید).

با فشار دادن كلید دیافراگم و اجرای نرم افزار دوربین می توان گوشی را از حالت قفل خارج كرد. شما می توانید در عوض ، Smart Camera اختصاصی نوكیا را برای اجرا تنظیم كنید. Smart Camera در واقع نسل بعدی Smart Shoot است و مبتنی بر تكنولوژی ایجاد شده توسط Scalado می باشد كه نوكیا اخیرا این كمپانی را خریداری كرده است. این ویژگی بطور متوالی 10 عكس با وضوح 5MP می گیرد و به شما امكان می دهد آنها را ویرایش كنید. در زمان ویرایش یك عكس Smart Camera با كشیدن انگشت روی صفحه بین كارت های مربوطه كه هر یك برچسب سودمندی دارند، می توانید یكی از چندین حالت را انتخاب كنید.


ویژگی اصلی در اینجا ، بهترین تصویر است كه بطور اتوماتیك بهترین عكس را از میان 10 عكس انتخاب می كند. همچنین می توانید بهترین حالت را برای هر چهره در عكس انتخاب كنید. برای حذف اجسام در حال حركت می توان از چندین عكس استفاده كرد.

عكس Action نیز وجود دارد كه در واقع یك شیء متحرك است كه چندین بار روی عكس منطبق می شود تا حسی از حركت را ایجاد نماید. شما می توانید انتخاب كنید كه كدام یك از 10 عكس برای ایجاد عكس Action استفاده شود و چندین كپی نیز می تواند به صورت مات یا نیمه شفاف باشد.


حالت دیگری كه حركت را ارتقا می دهد ، كانون Motion است و شیء متحرك را همانطور كه هست باقی می گذارد اما زمینه اطراف آن را مات می كند. تصویر برداری موجب می شود دوربین یك شی ء را كه به سرعت در حال حركت است دنبال كند. این جلوه ویژه ای است كه كانون Motion ایجاد می نماید.


در حالت پانوراما، كلید دیافراگم را فشار می دهید و سپس دوربین را مطابق دستورلعمل ارائه شده تنظیم می كنید. در این حالت همیشه از راست به چپ عكس می گیرید و امكان تغییر دادن جهت وجود ندارد. عكس گرفتن در حالت عمودی نیز امكانپذیر نیست.

سینماگراف عكس هایی ایجاد می كند كه عمدتا ثابت هستند اما بخشی از آنها نیز انیمیشن می باشند. در زمان گرفتن عكس باید گوشی را محكم نگه دارید. در اینحالت یك سه پایه به شما كمك می كند. در حالت سینماگراف، لنز دو ناحیه را ارائه می دهد كه می توانند به صورت انیمیشن باشند و زمانی كه یك ناحیه را انتخاب می كنید می توانید انیمیشن را فعال كنید و طرح Loop را تنظیم نمایید. علاوه بر این می توانید به تصویر برگردید و آن را اصلاح نمایید.

منوی دوربین فیلمبرداری مانند دوربین عكاسی است. شما می توانید تعادل رنگ سفید، شفافیت و وضوح ویدئو را در میان سایر موارد تنظیم نمایید. از فلاش LED می توان بعنوان نور ویدئو نیز استفاده كرد.


نوكیا Lumia 925 در وضوح 1080p و 720p فیلمبرداری می كند كه 720p حالت پیش فرض است. در اینجا اگر گوشی را در دست نگه دارید OIS فعال می شود. ویدئوهای این گوشی از كیفیت عالی برخوردارند و رنگ ها را بخوبی نشان می دهند. سرعت فریم و محدوده دینامیك نیز رضایت بخش است. OIS به كیفیت كلی كمك بسیاری می كند و لرزش ناخواسته دست را كاهش می دهد. كانون اتوماتیك مداوم نیز از كارایی لازم برخوردار است.

Lumia 925 دارای یك Setup میكروفن محدوده دینامیك بالا است (یعنی می تواند صداهای بلند را بدون انحراف ضبط كند) اما حتی این صداها نیز فقط در حالت مونو ضبط می شود. در ویدئوهای 720p سرعت بیت به حدود 16Mbps كاهش می یابد در حالی كه سرعت فریم همان 30 فریم در هر ثانیه است. صدا باز هم به صورت مونو می باشد.

سایر امکانات

Photos Hub تا حد زیادی مانند ویندوزفون 7.5 است. كاربر می تواند یك عكس را بعنوان زمینه برای Hub تنظیم كند یا آن را طوری تنظیم نماید كه عكس های مختلف را بطور تصادفی انتخاب كند. قابلیت جدید به نرم افزارها امكان می دهد تا در Photos Hub ادغام شوند. برای مثال، نرم افزار جلوه های ویژه یك عكس می تواند گزینه های خود را درست در Hub ارائه دهد. صفحه اصلی Photos Hub دارای چهار گزینه است كه شامل نوار دوربین، آلبوم ها، تاریخ و People است. با كشیدن انگشت بطرف چپ، موارد جدید نشان داده می شود كه گالری های جدید عكس صفحات Like شده و دوستان فیس بوك را نشان می دهد. با كشیدن دوباره انگشت روی صفحه می توانید عكس های دلخواه خود را همراه با نرم افزارهایی كه مجهز شده اند، مشاهده كنید.


گزینه آلبوم ها دارای نوار دوربین است كه عكس های سیستم و تمامی آلبوم های فیس بوك بصورت از پیش بارگذاری شده در آن وجود دارند. با كشیدن انگشت بطرف چپ تمامی عكس های بصورت تفكیك شده براساس تاریخ نشان داده می شوند. نمی توان عكس های جداگانه نوار دوربین را برای آلبوم ها تعیین كرد. بخش People به كاربر امكان می دهد تا دوستان خود را انتخاب كند و بدین ترتیب گالری عكس آنها در فیس بوك در Pictures Hub نشان داده می شود. این ویژگی برای كاربران شبكه اجتماعی بسیار سودمند است.


نوار دوربین كل مجموعه عكس ها و ویدئوهای گوشی را بصورت یك ماتریس 4x5 ادغام می كند. امكان تغییر دادن تصویر نوار دوربین وجود ندارد. یك عكس را می توان در حالت عمودی یا افقی مشاهده كرد. با دوبار ضربه زدن روی یك عكس یا نیشگون گرفتن صفحه می توان روی عكس زوم كرد. نوار دوربین اندازه عكس ها را كوچك نمی كند و می توانید آنها را در وضوح كامل مشاهده كنید. گزینه های اشتراك شامل پیام رسانی، ایمیل، فیس بوك یا SkyDrive مبتنی بر Cloud است. در زمان آپلود كردن عكس ها به فیس بوك یا Windows Live، این سیستم عامل، چهره های tag نشده را پیدا می كند و امكان برچسب گذاری آنها را پیش از آپلود فراهم می نماید. نوار دوربین دارای تنظیم اختصاصی برای برطرف كردن اتوماتیك اشكالات است كه تلاش می كند كیفیت عكس را بطور اتوماتیك افزایش بدهد. این ویژگی جالب در اكثر موارد نتایج خوبی به همراه دارد.


دكمه شیشه مانند در نوكیا Lumai 925 شما را به نرم افزار جدید جستجوی Bing می رساند. زمانی كه روی Bing جستجو می كنید یكی از مواردی كه ممكن است بصورت نتیجه مربوطه ارائه شود ، یك نرم افزار از MarketPlace است. این ویژگی App Connect نام دارد. برای مثال ، جستجو برای "سفر" یك نرم افزار برای ابزار سفر ارائه می دهد.

از صفحه پیش فرض Bing به دو ویژگی جستجو دسترسی پیدا می كنید كه نخستین آنها اسكنر دوربین است كه می تواند از متن عكس بگیرد ، OCR را اجرا نماید و آن را به زبان دیگر ترجمه كند. این به لنز دوربین Bing Vision معروف است. دومین گزینه ، ویژگی تشخیص آهنگ است كه نام تراك و خواننده را به شما می دهد و شما را به فروشگاه موسیقی می برد تا تراك موردنظر را خریداری كنید. Bing همچنین تلاش می كند تا به بخشی از صفحه اصلی تبدیل شود، برای مرور در ویدئوهای برتر ، فیلم هایی كه بطور محلی پخش می شوند و عناوین برتر می توانید انگشت خود را روی صفحه به طرف چپ بكشید.

Marketplace ویندوزفون که اکنون Store نام دارد هنوز به پای فروشگاه نرم افزاری اپل و Play Store گوگل نمی رسد. تعداد نرم افزارهای موجود آن بیشتر از 165000 نرم افزار است و این نرم افزارها که بطور خاص برای ویندوزفون 8 نوشته شده اند روی نسخه های قدیمی تر کار نمی کنند اما تمامی نرم افزارهای قدیمی با WP8 سازگار می باشند. این Store به سه بخش اصلی شامل نرم افزارها، بازی ها و موسیقی تفکیک می شود.


بخش چهارم آن که "به روز رسانی" نام دارد نشان می دهد که چه زمانی یکی از نرم افزارهای نصب شده ، به روزرسانی را دریافت کرده است. دکمه "به روزرسانی همه" نیز وجود دارد که به موجب آن مجبور نیستید هر نرم افزار را بطور جداگانه به روزرسانی کنید. هر نرم افزار با یک توضیح کوتاه ، رده بندی ، نظرات کاربر و چندین عکس از برنامه همراه است. اگر نرم افزار موارد حریم خصوصی را نقض کند MarketPlace به کاربر اطلاع می دهد. MarketPlace مانند بازار آندروید کامل نیست و موارد مهم را دربر می گیرد. برای دانلود های بیشتر از 40MB به ارتباط Wi-Fi نیاز است و استفاده از نرم افزار Desktop Zune می توان آن موارد را دانلود کرد.

بخش نرم افزارها با یک نرم افزار پیشرفته آغاز می شود و شامل نرم افزارهای رایگان و همه موارد است که پس از آن نرم افزارهای برتر قرار می گیرند و لیستی از نرم افزارهای جدید و یک لیست طولانی تر از نرم افزارهای پیشرفته می باشد.

بخش موسیقی Xbox نام دارد که پیش از این Zune نامیده میشد که ساختار آن مانند بخش نرم افزار می باشد. ابتدا خواننده مطرح هفته ، سه خواننده برتر و سپس لیستی از اجراهای جدید ، آلبوم های برتر و انواع تراک قرار می گیرد. خود نوع نیز دارای بخش های اجرای جدید و خواننده / آلبوم / آهنگ ها / لیست آهنگ برتر است. کاربر 30 ثانیه نخست از هر آهنگ را می شنود. اگر دارای رمز Zune هستید می توانید کل آهنگ ها را درست مانند Zune Player پخش کنید.

بخش بازی ها به Xbox Live ، برتر ، جدید ، رایگان و گروه هایی که بازی ها برحسب نوع تفکیک می کنند ، تقسیم شده است.

Xbox Live در راس بازی ها قرار دارد و بسیاری از ویژگی های Xbox را ارائه می دهد. ویژگی Spotlight و requests نیز موجود است که دعوت بازی دوستان را نشان می دهد. Spotlight اطلاعات مربوط به موارد جدید را در اختیار کاربر قرار می دهد. بازی ها در مجموعه (Collection) قرار می گیرند. بازی های نصب شده در یک ماتریس مربع مرتب می شوند و میانبری برای دسترسی به بازی های بیشتر فراهم شده است که MarketPlace را اجرا می کند. نرم افزارهایی از Xbox Live پشتیبانی می کنند در بخش مربوطه در MarketPlace قرار دارند.


از آنجایی كه Lumia 925 یك گوشی هوشمند رده بالا است به صورت رایگان به مجموعه مسیریابی +Drive مجهز می باشد. بر خلاف Drive موجود در مدل های رده پایین تر Drive+ ، Lumia دارای پوشش جهانی است یعنی به راحتی در هر جای دنیا قابل استفاده می باشد و از آنجایی كه به صورت Offline موجود است نیازی نیست نگران هزینه های داده رومینگ باشید. +Nokia Drive یك نرم افزار سودمند است كه مسیریابی با راهنمای صوتی رایگان را در سراسر دنیا ارائه می دهد. فقط كافیست یك صدا را به زبان خود دانلود كنید و پیش بروید. برای استفاده از مهمترین ویژگی آن كه مسیریابی درحالت Offline است می توانید نقشه كشور موردنظر خود را دانلود نمایید.

 


با این نرم افزار به راحتی می توان مسیرها را برنامه ریزی كرد و برای هر مسیر تنظیمات جداگانه ای را مشخص نمود و كوتاهترین و سریعترین مسیر را انتخاب كرد. همچنین می توانید مسیر را طوری تعیین كنید تا از جاده های دارای عوارضی و تونل ها عبور نكنید. آیكن هایی برای یادآوری تنظیمات انتخابی وجود دارند. Drive از دستورالعمل های واضح روی صفحه استفاده می كند كه در طول رانندگی بسیار سودمند است. می توان بین حالت مشاهده دوبعدی و سه بعدی سوئیچ كرد و نمودار رنگ را برای (روز ، شب و اتوماتیك) تنظیم نمود. هشدارهای سرعت و اطلاعات بی وقفه ترافیك نیز وجود دارد.

شما می توانید نقطه آغاز حركت را تنظیم كنید و نقشه ها را برای كل قاره دانلود نمایید. نوكیا نقشه های با كیفیت و مسیریابی در حالت Offline با راهنمای صوتی ارائه می دهد كه بهتر از سایر تولیدكنندگان ویندوزفون و حتی سایر پلت فرم ها است.

Nokia Maps را می توان جایگزین نقشه های كاغذی دانست كه در پیدا كردن مكان های جدید، خواندن توضیحات سریع ، مشاهده عكس ها و چك كردن دستورالعمل هایی مانند Insight Guides ، Lonely Planet و Qype سودمند است.

Nokia Maps مسیریابی درطول پیاده روی ، رانندگی و حمل و نقل عمومی را نیز ارائه می دهد اما فقط لیستی از راهنمایی ها را نشان می دهد و داده را با Drive به اشتراك می گذارد بنابراین مجبور نیستید همین نقشه ها را دو بار دانلود كنید.


این نرم افزار با ویژگی جدیدی تحت عنوان Local Scout نقاط موردنظر را مشخص می كند و حتی نقشه های داخلی مراكز خرید و تفریحگاهها را نشان می دهد. Local Scout دارای منویی با ساختار Tab است كه محل های موردنظر را تفكیك می كند. می توانید آیتم ها را از لیست "I Care about" انتخاب كنید تا فقط گزینه های مربوطه ارائه شود. با نرم افزار Local Scout می توانید مكان ها را روی صفحه اصلی الصاق كنید و هر زمان آن را بررسی نمایید ، نظرات را بخوانید و مكانی را رزرو كنید. نوكیا یك نرم افزار اختصاصی را برای پیدا كردن موارد نزدیك قرار داده است كه City Lens نام دارد و درواقع دوربین را فعال می كند و آیكن های مختلف را كه نشان دهنده POI نزدیك می باشند منطبق می نماید و با حركت دادن دوربین جابجا می شود. شما می توانید به حالت مشاهده لیست نیز سوئیچ كنید. فقط كافیست گوشی را بطرف بالا نگه دارید تا بطور اتوماتیك سوئیچ كند. شتاب سنج به فعال شدن آن كمك می كند. اگر گوشی را بطرف زمین نگه دارید به حالت مشاهده نقشه سوئیچ می كند. با ضربه زدن روی یك مكان ، Nokia Maps فعال می شود و می توانید از اطلاعات گسترده آن بهره مند شوید.


Office یكی از مزایای ویندوزفون محسوب می شود. امكان مشاهده و ویرایش مستندات بصورت رایگان فراهم شده است و در این سیستم عامل ادغام شده است. ادغام Skydrive ارتقاء یافته است و اكنون مستندات بطور اتوماتیك از طریق Skydrive بین گوشی و كامپیوتر همگامسازی می شوند. سرویس غیر رایگان Office 365 شامل نرم افزارهای وب Office است. Office Hub به سه بخش مستندات ، محل ها و یادداشت ها تقسیم می شود.نرم افزارهای Word و Excel دارای پنل مشترك مستندات می باشند كه تمامی مستندات موجود از انواع مربوطه را بصورت لیست نشان می دهد. از مشاهده و ویرایش فایل ها پشتیبانی می شود.

كاربر می تواند با ضربه زدن روی صفحه و drag كردن چندین خانه از جدول را انتخاب كند. ویرایش كردن بسیار آسان است. متن را تایپ می كنید و با استفاده از كلید Format می توانید فرمت متن انتخابی را تغییر دهید. امكان اضافه كردن نظرات نیز وجود دارد.

گزینه های فرمت شامل پر رنگ كردن ، مورب كردن ، زیر خط دار و اندازه متن ، مارك دار و رنگ فونت است. برای مارك دار كردن و رنگ های فونت می توان از میان سه رنگ یكی را انتخاب كرد. فایل های Powerpoint در بخش مستندات نیز وجود دارند اگرچه فقط برای مشاهده می باشند و نمی توان آنها را ویرایش كرد یا فایل های جدید اضافه نمود.

همكاری برای فایل های Word و Excel با Sharepoint امكانپذیر شده است كه امكان همگامسازی ، به اشتراك گذاشتن و انتشار روی وب را فراهم می كند اما باید از یك سرور مناسب Sharepoint استفاده كنید. كاربر می تواند فایل ها را به ایمیل ها پیوست نماید اگرچه از Office Hub نیز می توان این كار را انجام داد. برای این كار نمی توانید از ویرایشگر ایمیل استفاده كنید.


OneNote ابزار یادداشت كردن مایكروسافت است كه از لیست های چند سطحی پشتیبانی می كند. كاربر می تواند عكس و یادداشت های صوتی را اضافه كند و یادداشت ها را از طریق ایمیل ارسال نماید. OneNotes را می توان با Skydrive یا حساب Windows Live همگامسازی كرد كه در اینصورت از هر جایی قابل دسترسی می باشند. امكان الصاق روی صفحه اصلی نیز وجود دارد و ویژگی To-Do آن را به یك آیتم To-Do تبدیل می كند كه می توان آن را √ زد. این نرم افزارها از زوم با نیشگون گرفتن صفحه پشتیبانی می كنند و در مشاهده مستندات پیچیده نیز از كارایی لازم برخوردارند.

تقویم می تواند تقویم های فرعی برای هر حساب كاربر را نشان دهد و می توان به هر یك از آنها یك رنگ متفاوت داد تا تفكیك آنها آسان تر شود. همچنین می توان تقویم های فرعی را غیرفعال كرد.

امكان ایجاد To-Do نیز وجود دارد كه فقط با حساب های Live همگامسازی می شوند. هر آیتم To-Do می تواند دارای یادآوری الویت ، زمان اجرا و یادداشت باشد. این آیتم ها را می توان براساس الویت ، تفكیك كرد.

ماشین حساب دارای حالت مشاهده عمودی است كه با چرخاندن آن به حالت افقی یك حالت علمی پیچیده تر ظاهر می شود.

كار با نرم افزار آلارم آسان است و منوی آن متناسب با iOS می باشد. زمان آلارم با یك سوئیچ On/Off در طرف راست وجود دارد. هر آلارم دارای یك نام ، زمان تكرار و زنگ است.

منبع: pda-planetآخرین مطالب
» نقد و بررسی تلویزیون ال ای دی اسمارت 55 اینچ سامسونگ JU6990 ( پنجشنبه 3 دی 1394 )
» نقد و بررسی تلویزیون ال ای دی سامسونگ مدل Samsung LED 55JSC9990 ( شنبه 28 آذر 1394 )
» HTC One X Plus ( سه شنبه 8 مهر 1393 )
» نقد و برسی گوشی لومینا قسمت دوم ( دوشنبه 24 شهریور 1393 )
» نقد و بررسی تخصصی و مشخصات گوشی نوکیا لومیا Nokia Lumia 925 ( سه شنبه 23 مهر 1392 )
» نقد و بررسی تخصصی گوشی ال جی LG Optimus 4X HD ( سه شنبه 23 مهر 1392 )
» 5 بازی که می توانند بهترین های سال 2013 باشند! ( دوشنبه 22 مهر 1392 )
» لینوکس ( دوشنبه 22 مهر 1392 )
» 24 ترفند برای یادگیری زبان دوم ( دوشنبه 22 مهر 1392 )
» نقد و بررسی تخصصی و مشخصات گوشی HTC Butterfly ( دوشنبه 22 مهر 1392 )
» نقد و بررسی تخصصی و مشخصات اپل ایفون Apple Iphone 4s | قسمت دوم ( دوشنبه 22 مهر 1392 )
» نقد و بررسی تخصصی و مشخصات گوشی اپل ایفون Apple iphone 4s | قسمت اول ( دوشنبه 22 مهر 1392 )
» چگونه یک ریکاوری دیسک برای ویندوز ۸ بسازیم؟ ( دوشنبه 22 مهر 1392 )
» نقد و بررسی تخصصی و مشخصات لپ تاپ ایسر Acer Aspire 5750G ( یکشنبه 21 مهر 1392 )
» مایکروسافت چرا ویندوز RT را ارائه کرده ؟ ( یکشنبه 21 مهر 1392 )
نظرسنجی
شما از کدام طریق وارد این وب شده اید؟

آمار بازید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

هدف من از نوشتن این مطالب این است که بتوانم,اندک اطلاعات خود را در اختیار شما دوستان خودم بگذارم.امیدوارم شما هم با نظراتتان انگیزه من را در نوشتن بیشتر کنید.
alit655@yahoo.com

ایجاد کننده وبلاگ : علی تعالی